Zemřel Ing. František Zvěřina

Koncem května zemřel přítel a kamarád Ing. František Zvěřina, špičkový odborník nejen na lešení, ale zejména na hliníkové konstrukce.

V naší komoře byl od jejího založení v roce 2007 aktivním členem představenstva a působil i jako lektor, autor studijních skript v kurzech komory a článků v našem „Lešenáři“ i dalších odborných časopisech.

S lešením začínal v Dukovanské elektrárně, kde navrhl a spočítal hliníkové trubkové lešení pro primární zóny jaderných elektráren. Ve firmách Salleko a Alfeko v Třebíči pak pokračoval konstrukcemi fasádních a pojízdných lešení. Jako vynikající specialista na hliníkové konstrukce navrhl řadu unikátních konstrukcí. Nejznámější je asi výsuvná konstrukce střechy na zámeckém nádvoří, kde se konají koncerty festivalu Smetanova Litomyšl. Jeho činnost je v tomto oboru nenahraditelná.

Jeho odchod je velkou ztrátou nejen pro jeho syny a vnoučata, ale pro nás všechny, kteří jsme ho měli rádi. Všichni, kteří jste Františka Zvěřinu znali osobně či jen z jeho odborných článků na něj vzpomeňte, byl to nejen odborník, ale především dobrý člověk.

Za naši komoru se v basilice sv. Prokopa v Třebíči s Františkem rozloučil člen vedení Ing. Jaroslav Kuttner.